| Model No. | GL4.5-A |
|---|---|
| Light Source | 1 main light + 6 auxiliary lights |
| Battery Capacity | 4.5Ah rechargeable Li-ion |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 280mA |
| Power of Main Light | 1.3W |
| Illuminance | 169 lum |
| Brightness | 4000 lux |
| Waterproof Rating | IP68 |
| Weight | 210g |